دستگاه روئینگ و تاریخچه آن

دستگاه روئینگ و تاریخچه آن

به احتمال زیاد شما هم با دستگاه روئینگ توی رسانه‌ها و برخی از باشگاه‌ها روبرو شدین. چقد در موردش میدونین؟ شاید بگین اطلاعات زیادی در موردش ندارم ! موردی نداره چون منم به ندرت دیدم که از این دستگاه استفاده بکنن. با ما باشید چون میخوام شما هم مزه شیرین تاریخ فوق‌العاده ماشین روئینگ رو بچشید و شاید بعد از این مقاله بخوایین باهاش تمرین کنین.

ماشین قایقرانی و تاریخچه ان

به احتمال زیاد شما هم از تماشای منظره قایقرانانی که قایقشون رو سریعتر و سریعتر از میان آب به جلو می‌رانند لذت برده باشید که همشون به صورت متحد باهم و متمرکز بر روی یک هدف پارو می‌زنن ، موافقین برگردیم به گذشته و ببینیم که این ورزش چطوری به وجود اومده؟

قایقرانی در آب

اولین کاربرد قایق به عنوان یک وسیله نقلیه،  به مصر، یونان و روم باستان بر می‌گردد. قایقرانی مدرن به عنوان یک رشته رقابتی در قرن های 17 و 18 زمانی که مسابقات بین قایقرانان حرفه‌ای در رودخانه تامز در لندن برگزار شد، به وجود آمد. رقابت با ایجاد باشگاه‌های قایقرانی در دانشگاه‌های برجسته نظیر آکسفورد و کمبریج در دهه 1800 رشد یافت. در سال 1843 اولین باشگاه قایقرانی دانشگاه آمریکایی در دانشگاه یال(Yale) شکل گرفت.

در پاسخ به محبوبیت فزاینده این ورزش فدراسیون جهانی قایقرانی(FISA) در 25 ژوئن سال 1892 راه اندازی شد. فدراسیون جهانی قایقرانی اولین فدراسیون بین المللی ورزشی بود که به المپیک ملحق شد.

قایقرانی بر روی زمین

دستگاه روئینگ و تاریخچه آن

همانطور که ورزش قایقرانی در سراسر جهان رشد کرد، یک ابزار آموزشی برای قایقرانی مورد تقاضای بالایی بود. اگر چه تاریخ نشان می‌دهد که چبرین(Chabrias) یک دریاسالار آتنی اولین ماشین قایقرانی در قرن چهارم را معرفی کرد اما ما ماشین روئینگ را به عنوان یک ابزار آموزشی جهت آموزش تکنیک ها و زمانسنجی قایقرانی برای قایقرانان بی تجربه تا سال 1872 زمانیکه کورتیس(W.B. Curtis) مخزن هیدرولیکی با طراحی تعدیل کننده را به اشتراک گذاشت، ندیده بودیم.

دستگاه روئینگ و تاریخچه آن

 تا اواسط سال 1900 ماشین روئینگ جهت بهبود اندازه‌گیری قدرت اصلاح شد و به سرعت به عنوان مهمترین ابزار آموزشی خارج از فصل در محوطه دانشگاه قرار گرفت.

امروزه تولیدکنندگان متنوعی هستند که ماشین‌های روئینگ با کاربرد باشگاهی و خانگی تولید می‌کنند که بیشتر آنها از مقاومت آب، هوا و یا مغناطیس استفاده می‌کنند.

“دستگاه روئینگ یک ابزار ورزشی با اجزای متحرک است که شما اعضای بدن خود را همانند پارو زدن با یک قایق در آن حرکت می‌دهید”

درست همانند قایقرانی بر روی آب، استفاده از یک ماشین قایقرانی ثابت (که گاهی اوقات به عنوان  erg مخفف ارگومتر شناخته می شود) می‌تواند به ساختن و تنومند کردن عضلات کمک کرده و استقامت و ظرفیت قلبی عروقی را افزایش دهد.

ماشین‌های روئینگ تمام عضلات بدن را درگیر می‌کنند و اغلب به عنوان موثرترین حرکت آموزشی هوازی جهت ورزش کل بدن شناخته می‌شود. با هر حرکت در ماشین روئینگ، فشار کمی بر روی مفاصل وارد شده ، پاها، لگن و باسن کاربر کار می‌کند. آنها از ماهیچه‌های بالاتنه خود ، شانه‌ها و دستان خود برای کشش به پشت استفاده می‌کنند. همچنین شکم و تنه نیز در هر حرکت درگیر می‌شود.

ماشین‌های روئینگ ارائه مناسبترین راه حل آموزشی برای باشگاه‌های قایقرانی رقابتی به ویژه برای مناطق با آب و هوای سرد است.

امیدوارم که این مقاله براتون مفید بوده باشه اگه بیشتر میخوایین در مورد این دستگاه اطلاعات کسب کنین توصیه می‌کنم که مقالات 10 فایده برتر استفاده از دستگاه روئینگ و راهنمای خرید دستگاه روئینگ رو به شما توصیه می‌کنم. همچنین کارشناسان ما در شرکت وزنه آماده ارائه هرگونه مشاوره برای شما عزیزان هستند.

 

بیشتر بخوانید

فواید و مضرات طناب زدن

فواید و مضرات طناب زدن

اگر شما به دنبال اضافه کردن کمی سرگرمی و خلاقیت به تمرین‌هایتان هستید در نظر ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *