اهمیت باشگاه بدنسازی خانگی

اهمیت باشگاه بدنسازی خانگی

وجود یک باشگاه خانگی با کیفیت می تواند سطح نشاط و شادی تان را افزایش دهد.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک باشگاه مجهز خانگی در منزل داشته باشید یا اگر در فکر راه اندازی یک باشگاه مجهز اختصاصی برای خود هستید باید بدانید که این اتفاق فواید و مزایای زیادی برای سلامتی شما در بر خواهد داشت. آن هم نه فقط به طور جسمی یا فیزیکی بلکه دقیقا به همان اندازه یا بیشتر اثر مثبت روانی نیز در بر دارد.

همه ما میدانیم که گاهی ممکن است برای ورزش کردن احساس کنیم بسیار کار داریم! یا بسیار خسته ایم و یا بسیار گرسنه ایم! دیر شده است! خیلی زود است!

گاهی نیز ممکن است به دلیلی شلوغی و ترافیک و یا برخی از تعطیلات از ادامه تمرینات صرف نظر کنیم.

اما شما با داشتن یک باشگاه خانگی مجهز با یک محیط جذاب و منحصر به فرد دیگر هیچ بهانه ای برای صرف نظر کردن از تقویت سلامت جسم و روحتان نخواهید داشت.

تحقیقات نشان می دهد که ورزش کردن یک پاسخ بسیار مناسب برای  افزایش سلامت روح و روان شما و نقش بسیار مهمی دارد در درمان انواع اظطراب ها و افسردگی ها.

بسیاری از گروه های NHS (سازمان خدمات بهداشت ملی انگلستان) به شدت ان را توصیه کرده اند.

باشگاه خانگی اختصاصی و خصوصی تان را بسازید و سه از سه مزیت زیر بهرمند شوید:

۱.تمرینات کم شدت ایروبیک پشتیبان نشاط و شادی روح و روان شماست

تمرینات ملایم و با شدت کم روی تردمیل یا دستگاه پارویی یا کراس ترینر سبب افزایش هوشیاری و تقویت افکار مثبت در شما می شود.

احساس خوب بعد از یک روز سخت کاری در دفتر کار با تنش زدایی رابطه ی مستقیمی دارد که به کاهش سرعت روند پیری نیز بسیار کمک می کند.

۲.تمرینات انفجاری قدرت مغزی شما را افزایش می دهد.

تمرینات منظم شدید در باشگاه خانگی سبب ترشح اندروفین به صورت ناگهانی و در دفعات مکرر می شود که این امر به سازگاری هرچه بیشتر شما به ترشح ادرنالین و کورتیزول در طول زمان می شود. این بدان معناست که شما آمادگی بیشتری برای رویارویی با حالت های مختلف بی قراری و کنترل تنش های مختلف زندگی روزمره دارید که به صورت چشمگیری در حال افزایش است.

همچنین باشگاه اختصاصی شما امکان باز کردن پیچ و تاب های یک روز بسیار شلوغ را که بسیار مورد نیاز و ضروری است نیز در اختیارتان خواهد گذاشت.

۳.کاهش هورمون های استرس زا با دوچرخه ثابت

به صورت مداوم از دوچرخه ثابت در باشگاه خانگی مجهزتان استفاده کنید. تمرینات دوچرخه نشان داده که نقش مهمی در غلبه بر اضطراب و افزایش سطح نشاط و بهبود عملکرد های اجرایی بدن شما دارد. اهمیت بهبود عملکرد های اجرایی بدن در توانایی حل مشکلات  نمایان می شود و ان چیزی است که همه ی با آن روبرو هستیم.

بنابراین به خاطر داشته باشید انجام ورزش و تمرینات برای سلامت بدن و روان امری اجتناب ناپذیر است و اگر شما برای حفظ سلامتی بدن و روان خود به فکر راه اندازی باشگاه خانگی اختصاصی خودتان هستید چرا این کار را به روشی حرفه ای انجام ندهید؟ به خصوص با استفاده از خدمات متخصصان و مشاورین وزنه که به شما کمک می کنند تا اطمینان پیدا کنید که از تجهیزات درست و متناسب با نیاز هایتان استفاده می کنید. شرکت وزنه نه تنها در تامین تجهیزات مناسب بلکه با بهره گیری از متخصصان دپارتمان معماری خود در امر طراحی داخلی و معماری نیز محیطی مناسب جهت افزایش بهره وری تمرینات شما و امکان راه اندازی یک باشگاه خانگی بی نظیر با ظاهری مدرن و با شکو در منزلتان برای شما فراهم می آورد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با متخصصین و مشاورین وزنه تماس بگیرید.

چرا از باشگاه خانگی استفاده کنیم ؟

دلایل مختلف بسیار زیادی وجود دارد که افراد را مشتاق به داشتن یک باشگاه خانگی میکند. ممکن است تصمیم گرفته باشند که اهمیت بیشتری برای تندرستی و سلامتی خود قائل شوند. ممکن است در یک باشگاه تمرین می کردند اما از منتظر ماندن در نوبت دستگاه ها و یا تماشای افرادی که پس از اتمام تمرینات خود از تمیز کردن دستگاه اجتناب می کنند خسته شده باشند. یا شاید به لحاظ مالی رشد کرده و به نقطه ای رسیده اند که بهرمندی از مزایای یک باشگاه خانگی برایشان امکان پذیر است. یا ممکن است هدف انها از ساخت یک باشگاه در فضای خانه شان فراهم کردن امکانات ورزشی برای تمامی اعضای خانواده باشد به خصوص برای مادران که وظایف روزانه خانگی فرصت باشگاه رفتن را به آنها نمی دهد یا افراد مسن یا بسیار جوان که می تواند ورزش در باشگاه را برایشان دشوار و غیر ممکن باشد.

هر باشگاه خانگی عالی باید امکان تمرینات مناسب هوازی و قدرتی را برای شما فراهم کند و همین طور بسیار مهم است که با تجهیزات به روز و متناسب تجهیز شده باشد.

اگر شما قصد ساخت یک باشگاه مدرن لاکچری را در منزلتان دارید ما در گروه وزنه پیشنهادها، آزادی عمل و انتخاب های گوناگون کم نظیری را برای شما فراهم کرده ایم.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از کارشناسان وزنه کمک بگیرید .

 

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *