تسکین درد کمر دوران بارداری

تسکین درد کمر دوران بارداری

درد پشت، یک نشانه معمول حاملگی است. آن به دلیل هورمون های شل کننده- عضله ، چاق شدن و تغییر مرکز جاذبه است که تمام این موارد موجب می گردند دو میلیون حامله، هر ساله از درد پشت، به ویژه در ماه های پنجم و هفتم، ناله کنند.

در اینجا اطلاعاتی برای شما وجود دارند و شما باید توجه نمایید: شما حال می توانید پشت خود را بهتر نمایید. حرکات تجزیه درد، روشی مطمئن در زمان حاملگی است و امکان دارد به شما در اجتناب از مصرف دارو و درمان کمک نماید.

پیچش هسته ای با کش CX

با پای چپ خود بر انتهای یک لوله مقاوم دسته دار به عرض پاها بایستید. یک دسته دیگر را با هر دو دست در ارتفاع قفسه سینه در جلوی خود نگه دارید و شانه ها را به سمت چپ بچرخانید.

نوار را در بدن خود به سمت راست بکشید؛ که در دستان در انتهای شانه در جلوی شما، به انتها می رسد و تاب گشت به سمت راست است. به جایگاه آغازین بازگردید و تکرار نمایید.

۱۰ مرتبه انجام دهید؛ سپس با پای راست بر روی لوله امتحان کنید (اگر شما یک نوار مقاوم ندارید؛ در عوض از دمبل ۳ تا ۵ پوندی استفاده نمایید).

تقویت می کند: هسته (که شامل قسمت پایین پشت شما می شود)

 

 

بلند کردن حلقه ها

با پا به عرض شانه بایستید؛ پای راست را در جلوی پای چپ قرار دهید. ۵ تا ۱۰ پوند دمبل را در هر دست نگه دارید؛ بازوها به هر جانب کشیده شده اند. از کفل های خود خم شوید؛ زمانی که پشت شما گرد می شود؛ آن را متوقف سازید.

به جایگاه آغازین بروید و آرنج ها را خم نمایید؛ حلقه ها به سمت شانه ها وزن می گیرند. بازوها را به جایگاه آغازین بکشانید و تکرار نمایید. ۵ مرتبه تکرار نمایید؛ سپس با پاهای چپ در جلوی پای راست تکرار نمایید.

 

 

حالت مثلث

با پاهای باز به عرض شانه بایستید؛ پای راست وارونه می شود و پاشنه راست، با قوس پای چپ مطابق می گردد؛ بازوها را تا ارتفاع شانه و خارج از جوانب، دست ها به سمت دیوار، بالا ببرید. در جهت کفل ها بر پای راست خم شوید؛ دست راست خود را بر روی چانه یا قوزک پا قرار دهید؛ زمانی که شما بازوی چپ خود را در جهت سقف بلا می برید؛ کف دست رو به جلو است؛ سر را بچرخانید تا به سقف نگاه کنید.

۱۰ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید. در جهت مقابل تکرار کنید.

عضلاتی که تقویت می کند:  پاها، پشت و پاها را کشش می دهد.

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *