۶ میان وعده سبک و سالم برای افرادی که رژیم دارند

۶ میان وعده سبک و سالم برای افرادی که رژیم دارند

متابولیسم بدن شما حتی در زمانی که شما خواب هستید؛ متوقف نمی گردد افراد بی تجربه ای که رژیم دارند؛ معمولا بر این باور هستند هر چیزی که پیش از ساعات رفتن به رختخواب مصرف گردد؛ مستقیما در چربی های بدن، ذخیره می گردد و به علت این برداشت نادرست ، گرسنه به رختخواب رفته و  با حداقل انرژی بیدار می شوند و تعجب می کنند که چرا علیرغم رعایت اصول، احساس نامطلوبی دارند.

واقعیت امر این است که متابولیسم بدن شما هرگز به صورت کامل متوقف نمی گردد؛ حتی در زمانی که خواب هستید. خوردن کالری های زیاد یا غذاهای با چربی بالا پیش از خواب، موجب افزایش چربی در ساختار بدن شما می گردد؛ ولی تمام تغذیه های پیش از خواب، موجب چاقی نمی گردند.

راه حل این است که اگر پیش از زمان خواب میان وعده میل کنید فضایی را برای کالری های بیشتر در اوایل روز ایجاد می نمایید؛ تا محدوده کالری های هدف خود را رعایت نمایید، بنابراین شما باید غذاهایی را انتخاب نمایید که موجب پرورش ماهیچه ها (عضلات) می گردند؛ سطح گرسنگی شما را پایین نگه داشته و سطح گلوکز خون را ثابت نگه می دارند تا مغز شما بدن شما را از خواب بیدار نکند.

این شش میان وعده سبک، تغذیه سالمی را برای شما که موجب کاهش چربی ها و ساخت ماهیچه می گردد را فراهم می کنند:

  • پنیر خانگی با کره بادام زمینی طبیعی

پنیر خانگی با کره بادام زمینی طبیعی، غذای سبک و بدون ایجاد حس هوشیاری در زمان خواب است. پنیر محلی و خانگی پیش از خواب به دلیل دارا بودن انواعی از پروتئین های کازئین (بدون چربی) به آرامی در بدن شما منتشر گشته و  باعث تامین پیوسته اسیدهای آمینه در طول شب را اطمینان می بخشد که افزودن کره بادام زمینی طبیعی به این غذای سبک، زمان هضم را افزایش بخشیده و توانایی کنترل گرسنگی را ارتقا می بخشد. توجه داشته باشید کره بادام زمینی را با قاشق سوپ خوری یا حجم کم مصرف نمایید تا از دریافت کالری های سنگین اجتناب نمایید.

  • ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلا به دلیل دارا بودن پروتئین بالا و چربی های امگای سالم یک غذای ایده آل قبل از خواب برای افرادی که دچار کمبود چربی های امگای سالم هستند می باشند. جهت دریافت کربن پایین و فیبر بال سالاد به ماهی بیفزایید.

  • ماست یونانی با دانه های کتان

        

 

ماست یونانی مانند ماست خانگی، پروتئین و کلسیم بالایی دارد که همراه با دانه های کتان باعث تامین چربی سالم مورد نیاز بدن شما می شود.

  • پنیر کم چرب به همراه سبزیجات خام

اگر پنیر دوست دارید گزینه مناسبی برای قبل از خواب می باشد. پنیر چربی غنی شده بالایی دارد همچنین فاقد کربن می باشد که این باعث ایجاد مجموعه چربی و پروتئینی می گردد که شما به دنیال ان می باشید. افزودن سبزیجات خام (خیار، کرفس و بروکلی) باعث تامین کالری های نادیده نگرفتنی می شود.

  • کنسرو تن با روغن زیتون

کنسرو تن، گزینه مناسب برای افرادی که حداقل فعالیت تهیه غذا را می خواهند، می باشد. کنسرو تن بسته بندی شده فاقد چربی می باشند بنابراین جهت تامین چربی های سالم افزودن یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون و اسفناج به علت داشتن آهن حائز اهمیت می باشد تا انرژی مورد نیاز شما را فراهم نماید.

  • ترکیب پروتئین کازئین ( پروتئین شیر) و روغن نارگیل


اگر غذای جامد پیش از خواب برای شما مطلوب نیست؛ یک شیک پروتئین کازئین می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد ما مزایای پروتئین کازئین در پنیر خانگی را تشریح نمودیم. ولی شما می توانید همچنین آن را از طریق پودر پروتئین دریافت کنید.

اکثر شیک های کازئین، کم چرب هستند. جهت غلبه بر این، یک قاشق سوپ خوری روغن نارگیل به آن اضافه کنید چرا که تری گلیسیرید زنجیره متوسط سالم برای قلب را فراهم می آورد. این میان وعده سبک حاوی تقریبا ۲۰۰ کالری است و به ترمیم ماهیچه ها در طول شب کمک می نماید.در پایان امیدواریم با استفاده از این مقاله و میل کردن غذاهایی که در بالا گفته شد خوابی راحت و با آرامش داشته باشید و انرژی بالایی رو برای شروع روز جدید بدست آورید . کارشناسان ما در شرکت وزنه ، آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان و دریافت نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما هستند . با ما در ارتباط باشید!

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *