مهمترین تجهیزات بدنسازی مورد نیاز برای باشگاه

مهمترین تجهیزات بدنسازی مورد نیاز برای باشگاه

زمانی که باشگاه بدنسازی خود را می‌خواهید بچینید، شما مجبور هستید که از بین تجهیزات، آنهایی را انتخاب کنید که عالی و بسیار مورد نیاز هستند، چون شاید شما فضایی به اندازه فضای باشگاه‌های بزرگ نداشته باشید. بنابراین این مقاله به شما کمک می‌کند که بدانید باشگاه شما واقعاً به چه تجهیزاتی نیاز دارد. در اینجا ما ۱۰ نوع تجهیزات مهم که هر باشگاه کوچکی باید داشته باشد را برای شما عنوان می‌کنیم.

۱.نیمکت تمرینی

دستگاه بدنسازی نیمکت تمرینیک نیمکت آموزشی یک سکوی قابل تنظیم برای انجام تمرینات با وزنه است. نیمکت انتخابی شما باید به گون‌ه­ای باشد که بتوانید تکیه گاه صندلی را تنظیم کنید، بنابراین این ویژگی باعث می‌شود آن را از حالت صاف به حالت شیب‌دار تغییر دهید. شما با کمی جستجو به صورت آنلاین نیمکت‌های زیادی را برای خرید خواهید یافت ولی شما باید به دنبال نیمکتی بگردید که به خوبی ساخته شده و به آسانی قابل تنظیم باشد. یک باشگاه ورزشی کوچک حداقل به دو نیمکت نیاز دارد.

۲.ست دمبل

ست دمبلاین مورد، یکی از مهمترین خریدهای شما برای تجهیزات باشگاه بدنسازیتان است. بسته به مشخصات گروه کاربران، یک ست از دمبل‌ها، از بسیار سبک تا بسیار سنگین بگیرید. این روزها، دمبل‌ها در سایزها، شکل‌ها و مواد مختلف با روکش پلاستیکی رنگی ساخته می‌شوند، بنابراین شما باید انتخاب خود را انجام دهید. همچنین ست خود را همراه با یک قفسه انتخاب کنید که در فضا و زمان صرفه‌جویی کنید.

۳.ست هالتر

ست هالترشما چندین گزینه برای هالتر دارید که عبارتند از  میله پرس سینه(که برای مردان ۲۵kg  و  برای زنان ۲۰kg می باشد)، مقر اسمیت، نیمکت پرس سینه و پلیت‌های (صفحه) قابل جابه­‌جا شدن که شما می‌توانید به کاربرانتان در باشگاه خود ارائه دهید. به عبارت دیگر یک ست ثابت و یا هالترهایی که به راحتی قابل تنظیم با یک میله کوچکتر هستند به خوبی به شما خدمات خواهد داد. البته یک مقر هالتر برای انبار کردن هالترها ضروری است.

۴.ست کتل بل

ست کتل بل کتل بل‌ها یک جایگزین برای دمبل‌ها هستند بدین خاطر که آنها ویژگی‌های عضلانی را کمی متفاوت‌تر از دمبل‌ها فعال می‌کنند.  اگر چه آنها ضروری نیستند ولی آنها بسیار عامه پسند بوده و ارزش خرید را دارند. کتل بل‌ها در وزن‌ها، سایزها و اشکال گوناگونی ساخته می‌شوند.

۵.مقر اسمیت باچارچوب بارفیکس

چهار چوب بارفیکس تجهیزات بدنسازیاین مورد برای انجام تمرین بارفیکس است. شما باید یک مقر اسمیت که میله بارفیکس هم داشته باشد انتخاب کنید تا در هزینه و فضای خود صرفه جویی کنید.

۶.تردمیل

تردمیل باشگاهی تجهیزات بدنسازی این مورد برای انجام تمرینات هوازی ، ضرورت دارد. شما به یک تردمیل که دارای شیب متغیر، سرعت و سیستم نظارت ضربان قلب باشد، دارید.  اگر شما توانایی ارائه آن را در باشگاهتان دارید، تردمیلی را انتخاب کنید که تجاری-باشگاهی و قدرتمند باشد. همچنین اگر قصد هزینه بیشتری را دارید تردمیل را از نظر دارا بودن آهنگ های مجازی و سایر ویژگی‌های اضافی نیز بررسی کنید.

۷.دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت تجهیزات بدنسازی دوچرخه ثابت یک جایگزین برای تردمیل و دستگاه روئینگ جهت انجام تمرینات استقامتی قلبی-عروقی است. یک مزیت خوبی که دوچرخه دارد این است که تاثیر کمی روی افزایش ضربان قلب داشته و یک انتخاب خوب برای داشتن همزمان مزیت های این سه دستگاه است.

۸.دستگاه روئینگ

دستگاه روئینگ تجهیزات بدنسازی

دستگاه روئینگ

با این دستگاه شما می‌­توانید برای کل بدن ورزش انجام دهید، به ویژه تمرینات هوازی قدرتی. برخلاف دوچرخه و تردمیل که بیشتر روی قسمت پایین بدن تمرکز می کنند، تمرینات با دستگاه روئینگ، بر کل بدن از سر تا نوک پا تاثیر گذاشته و پاها ، میان تنه و بالاتنه شما درگیر می‌شوند. علاوه براین باعث می شود که شما کالری فراوانی را بسوزانید. همچنین یک تمرین کم فشار برای تمرینات هوازی است.

۹.توپ تناسب اندام (توپ ورزشی)

توپ مدیسن بال

لوازم جانبی تجهیزات بدنسازی

شما می‌توانید تمرینات بسیاری را با توپ‌های تناسب اندام طراحی کنید به ویژه تمرینات اصلی. این توپها چالش‌­های زیادی را برای حرکت‌هایی نظیر پرس سینه، کشش بازو، تمرین حشره مرده،ایجاد می‌کند، بنابراین این توپ­‌های ورزشی را به انبار مهمات باشگاه خود اضافه کنید.

۱۰.لوازم جانبی

لوازم جانبی بدنسازی

لوازم جانبی تجهیزات بدنسازی

لوازم جانبی کوچکتر نظیر رول شکمی، چوب برای کشش بالاتنه، بندها و کش ها(بند TRX، کش مینی لوپ، کش CX)  را برای توانبخشی و تمرینات مقاومتی نرم( به ویژه مناسب برای حرکات باسن) اضافه کنید.

شاید شما متوجه شده باشید که هیچ نوع تجهیزات ماشینی، نظیر ماشین‌های سیمکش، ماشین‌های وزن آزاد، ماشین‌های اسمیت و سایر ماشین‌های استانداردی که در اکثر باشگاه‌های بزرگ وجود دارد،  در این مجموعه وجود ندارد،  به این علت که ماشین آلات برای همه باشگاه‌ها ضروری نیستند. بنابراین شما تنها باید کابران و بودجه خود را قبل از خرید در نظر بگیرید. موضوع دیگری که باید قبل از سرمایه‌گذاری در این تجهیزات از هر نوع مدنظر قرار دهید، فضای مورد نیاز برای تمرین ایمن با چنین دستگاه‌هایی است. مخصوصاً زمانی که بیش از یک نفر در یک زمان واحد با این ماشین­‌ها ورزش می‌کنند. بیمه خود را به روز نگهدارید و یک راه هوشمندانه برای چیدمان سالن خود کشف کنید.

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *