۷ دستگاه بدنسازی که ارزش استفاده کردن را دارند

۷ دستگاه بدنسازی که ارزش استفاده کردن را دارند

علیرغم واقعیت حال که تمرینات با کتل بل و با وزن بدن از نظر محبوبیت باشگاهی ممکن است اول باشند ولی باید خاطر نشان کرد که علاوه بر اینکه ورزش با دستگاه‌های بدنسازی به صورت کلی مناسب هستند همچنین برای افرادی که مبتدی بوده و تازه شروع به ورزش کرده‌اند مناسبتر می‌باشند.

با اینکه وقتی شما از وزنه آزادها استفاده کنید مجبور به استفاده از تعداد زیادی عضلات تثبیت کننده هستید ولی زمانی که شما مبتدی بوده و تازه شروع به کار کرده‌اید استفاده از تجهیزات انتخاب شده (یک ماشین با پلیت‌های وزنه) برای یادگیری الگوی حرکت صحیح، بهترین روش است. علاوه بر آن برای افرادی که وقفه باشگاهی داشته یا اینکه بعد از آسیب دیدگی شروع به تمرین می‌کنند و تعادل و قدرت انجام طیف وسیعی از حرکت را ندارند، ماشین‌ها بسیار ایمن بوده و یک راه آسان برای برگشت به مسابقه هستند، بدون اینکه تهدیدی از نظر افتادن شیء سنگین روی بدن وجود داشته باشد. احتمالاً شما نیز متوجه شده‌اید که ماشین‌ها هرگونه کار حدسی و گمانی را حذف می‌کنند.

با این فرض، در این مقاله بهترین دستگاه‌های بدنسازی که مربیان پیشنهاد داده‌اند، را برای شما عزیزان مطرح می‌کنیم. هر یک از این دستگاه‌های بدنسازی به شما کمک خواهند کرد که قدرت بدن خود را افزایش دهید و بدن خود را برای استفاده صحیح از ماهیچه‌ها آموزش دهید بدین ترتیب شما می‌توانید یک روز پرس پا کار کنید و سپس روز دیگر اسکات با وزنه را به بهترین شکل انجام دهید.

۱- پرس پا نشسته

پرس پا نشستهعضلات هدف: چهار سر ران، باسن، همسترینگ، ساق پا
دلیل اهمیت این ماشین: همه مربیانی که ما باهاشون مصاحبه کردیم، موافق بودند که این دستگاه بهترین ماشین برای عضلات پایین تنه است و اگر افراد با روش درست از آن استفاده کنند به آنها کمک خواهد کرد که حرکت اسکات را به درستی انجام دهند.

۲- زیر بغل لت

زیربغل لتعضلات هدف: عضله پشتی بزرگ یا ذوزنقه، کمربند شانه.
دلیل اهمیت این ماشین: اگر شما مایل به انجام هر نوع حرکت بارفیکس هستید این ماشین یک مکان مناسب برای شروع این حرکت است. با استفاده از این ماشین عضلات پشت شما ساخته می‌شود و کل ماهیچه‌های زنجیره خلفی شما فعال می‌شود. مبتدیان می­‌توانند برای شروع کار دست‌های خود را پایین‌تر بگیرند(کف دست‌ها به سمت خود فرد باشد) که در این حالت استفاده زیادی از ماهیچه دو سر بازو شده و باعث آسانتر شدن حرکت می‌شود. همچنین شما می‌توانید دست های خود را به یکدیگر نزدیک کنید یا آنها را از هم جدا کنید(به گونه‌ای که بازوهای شما شکل V را ایجاد می‌کنند) که در این صورت باعث می‌شود که حرکت شما چالش برانگیز شود.اگر باشگاه شما ماشین زیر بغل لت نداشته باشد و یا شما احساس مطلوبی از استفاده از این دستگاه نداشته باشید شما می‌توانید برای موفقیت تمرینات عضلات پشت از ماشین‌های نشر از پشت و زیربغل قایقی استفاده کنید.

۳- جلو بازو سیم کش تک

جلو بازو سیمکش تکعضلات هدف: جلو بازو
دلیل اهمیت این ماشین: این ماشین برای جلوگیری از نوسان‌هایی که بوسیله دمبل ایجاد می‌شود، بسیار عالی است. زمانی که شما می‌خواهید وزن خود را به آرامی کاهش یا افزایش بدهید با استفاده از تمام حرکات این ماشین، می‌توانید بیشترین بهره را ببرید. دسته این ماشین به شما کمک می‌کند که حرکت را با فشار زیادی انجام دهید.

۴- ماشین پشت بازو تک( یا پشت بازو سیمکش طناب)

عضلات هدف: پشت بازو
دلیل اهمیت این ماشین: همانند ماشین زیر بغل لت یا جلو بازو سیمکش تک، شما می‌توانید جهت تغییر دسته، از میله مستقیم، V-بار یا هر طنابی برای متنوع کردن حرکت‌ها استفاده کنید. قوی کردن پشت بازو برای تمرینات بارفیکس و شنا بسیار مهم هستند و باعث حفظ کشش در بازوهای شما می‌شود.

۵-  پرس سینه

پرس سینهعضلات هدف: سینه ، جلو بازو ، پشت بازو
دلیل اهمیت این ماشین: ماشین پرس سینه شبیه حرکت بارفیکس است. اگر شما در انجام تمرینات مبتدی هستید، تقویت سینه، جلو بازو و همچنین پشت بازو برای حرکات ترکیبی که بعدها انجام خواهید داد بسیار کمک کننده خواهد بود.

۶- زیر شکم بارفیکس

بارفیکسماهیچه هدف: شکم، ماهیچه خاصره‌ای مازویی
دلیل اهمیت این ماشین
: این ماشین یک راه آسان برای انجام تمرین بوده و یک روش عالی برای حرکت شکم بوسیله حمایت ساعدهایتان و بالا بردن پاها به آرامی بدون اینکه آن‌ها را تاب دهید، می‌باشد.

۷- هوازی: ماشین روئینگ

ماشین روئینگعضلات هدف: کل بدن، به ویژه عضلات زنجیره خلفی و ایجاد استقامت قلبی
دلیل اهمیت این ماشین: با وجود اینکه هیچ اشتباهی برای تمرین با یک تردمیل وجود ندارد، ولی ماشین روئینگ می‌تواند روشی بسیار عالی برای تغییر حرکت‌های زائد باشد. این ماشین باعث می‌شود بالاتنه و پایین تنه شما از نظر مقاومتی بهبود یابد و به تعادل تمام قوزهایی ناشی از نشستن نادرست کمک خواهد کرد.

همکاران ما در شرکت وزنه آماده پاسخ‌گویی به سؤالات شما در زمینه دستگاه‌های بدنسازی هستند.

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *