تردمیل مکانیکی چیست؟

تردمیل مکانیکی چیست؟

تردمیل‌ها همان‌طور که در مقاله انواع تردمیل به آن اشاره کردیم چندین نوع هستند، که یکی از آنها تردمیل مکانیکی یا همان مگنتی می‌باشد. تردمیل‌های مکانیکی در مقابل تردمیل‌های برقی قرار دارند.

شاید با خودتان فکر کنید که این تردمیل‌ها نمی‌توانند مثل تردمیل‌های برقی کاربردی باشند پس خرید این تردمیل چه فایده‌ای دارد؟! اما باید بگوییم ویژگی تردمیل‌های مکانیکی منجر شده که در کشورهای دیگر از این وسیله ورزشی استقبال خوبی شود پس دانستن این ویژگی‌ها خالی از لطف نیست.

تردمیل‌های برقی یا مگنتی موتور ندارند و بدون نیروی برق کار می‌کنند پس جالب است بدانید این تردمیل‌ها چگونه کار می‌کنند؟

عملکرد تردمیل مکانیکی

در تردمیل‌های مگنتی این شما هستید که تسمه کف تردمیل را به حرکت در می‌آورید و خبری از دکمه‌های عملکردی شروع، خاتمه، سرعت و غیره نمی‌باشد. وقتی روی این تردمیل می‌ایستید و شروع به راه رفتن و دویدن می‌کنید تسمه کف تردمیل به حرکت در می‌آید و متناسب با سرعت شما حرکت می‌کند و هر چه سرعتتان بیشتر شود تسمه کف تردمیل سریع‌تر حرکت می‌کند.

عملکرد تردمیل مکانیکی

ویژگی تردمیل‌های مکانیکی

۱- این تردمیل‌ها به دلیل اینکه موتور ندارند از تردمیل‌های برقی سبک‌تر هستند و فضای کمتری اشغال می‌کنند.

۲- تردمیل‌ مکانیکی چون به برق نیاز ندارد به راحتی می‌توانید در هر مکانی مانند حیاط، بالکن و یا هرجایی که می‌خواهید قرار دهید و ورزش کنید.

۳- با این تردمیل‌ها هم می‌توانید وزنتان را کم کنید. تردمیل‌های بدون موتور هم مانند تردمیل‌های برقی برای کاهش وزن و چربی‌سوزی مناسب است و می‌توانید از آنها استفاده کنید و وزن کم کنید.

۴- شما تمام توان خود را برای حرکت بر روی تردمیل‌های مکانیکی به کار می‌گیرید و در نتیجه کالری بیشتری نسبت به زمانی که روی تردمیل برقی قرار گرفته‌اید می‌سوزانید.

۵- سر و صدای تردمیل‌های مکانیکی کمتر از تردمیل‌های برقی است از این رو برای خانه‌های آپارتمانی مناسب است.

۶- به دلیل اینکه اجزای پیچیده الکتریکی در این تردمیل وجود ندارد و موتور ندارد عمر طولانی‌تری دارد و نگهداری راحت‌تری دارد در نتیجه هزینه‌ی تعمیرات زیادی را شامل نمی‌شود.

۷- بعضی از مدل‌ها تاشو هستند و می‌توانید آن را جمع کنید و در زیر تخت و یا هر جای دیگری قرار دهید.

تردمیل تاشو

معایب تردمیل‌های مکانیکی

۱- این تردمیل‌ها هیچ دکمه‌ی توقف اضطراری ندارند پس اگر بخواهید در یک لحظه ناگهانی پایین بیاید باید دسته‌های تردمیل را بگیرید و پاهای خود را سریع بردارید و پایین بیایید و بعد از مدتی تسمه تردمیل به آرامی متوقف می‌شود.

۲- تردمیل‌های مکانیکی نسبت به تردمیل‌های پیشرفته برقی دکمه‌های کنترل و تنظیم و سایر ویژگی‌ها را ندارد و خیلی قابل برنامه‌ریزی نمی‌باشند.

بعضی از مدل‌های این تردمیل‌ بدون موتور، دارای مانیتور می‌باشد که با یک باتری ساده کار می‌کند و اطلاعاتی مثل کالری، ضربان قلب، زمان سپری شده و مسافت و اطلاعات مربوط به تمرین را به شما نمایش می‌دهند. در جلوی اکثر این تردمیل‌ها چرخ‌هایی قرار دارد که به راحتی می‌توانید آن را از این اتاق به اتاق دیگر ببرید.

اگر زانو درد و مشکلات مفصلی دارید تردمیل‌های مکانیکی توصیه نمی‌شود به دلیل اینکه این تردمیل‌ها سیستم کمکی ندارند که کف تردمیل را به حرکت در بیاورند و تمرین با آنها شدت و تأثیر بیشتری بر مفاصل زانو و ران دارد از این رو تمرین با این تردمیل‌ها فشار بیشتری به بدن وارد می‌کند و برخلاف تردمیل‌های برقی شاید قادر به تمرینات طولانی و سریع نباشید.

انتخاب تردمیل برقی یا مکانیکی به هدف شما بستگی دارد. مشاوران ما در شرکت وزنه می‌توانند شما را جهت خرید یک تردمیل مناسب راهنمایی کنند همچنین می‌توانید مقاله راهنمای خرید تردمیل را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

[posts grid_columns=”3″ limit=”3″ offset=”0″ content_length=”114″ hide_readmore=”yes” title=”بیشتر بخوانید” category=”معرفی”]

محصولات مرتبط

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *