راهنمای خرید دستگاه کراس‌اور

راهنمای خرید دستگاه کراس‌اور

همه ما قبل از خرید سعی می‌کنیم در مورد محصول موردنظر خود جستجو کرده و با مقایسه محصولات بهترین نوع آن را انتخاب کنیم. با این حال برخی از محصولات به گونه‌­ای هستند که اطلاعات زیادی در مورد ویژگی‌های آنها وجود دارد ولی برخی نظیر دستگاه کراس‌آور با وجود اینکه مدل‌های مختلفی دارند، اما اطلاعات مرتبط کمی برای راهنمایی خرید آنها وجود دارد و ما نمی‌دانیم یک دستگاه کراس­‌اور خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ و انتخاب ما باید براساس چه عواملی باشد. بر همین اساس در ادامه نکات و حقایق خرید دستگاه کراس‌­اور بیان می‌گردد.

چرا کراس اور محبوبیت دارد؟

دستگاه کراس‌اور که به آن “ماشین کابل” هم گفته می‌­شود. برخلاف ظاهر بزرگ و ترسناک آن، استفاده آسانی دارد.  برخی از دلایل درخواست‌های زیاد برای این دستگاه عبارتند از:

  • این دستگاه چند کاره بوده و می‌­توان تمرینات متنوعی را با آن انجام داد.
  • یک دستگاه کراس‌اور با قابلیت تنظیم در زوایای مختلف و جهات متنوع، هر نوع عضله‌­ای را مورد هدف قرار می‌دهد.
  • نتیجه‌ای که دستگاه کراس‌اور برای شما به ارمغان می‌آورد دقیقاً مصداق بارز شعر “بهتر از دو جهان حاصل تو را” است، به این علت که این دستگاه ترکیبی از دستگاه‌های وزنه‌آزاد و سیم‌کش است که فواید هر دو دستگاه را یکجا دارد و از حرکات طبیعی بدن پیروی می‌کند.
  • دستگاه کراس‌آور باعث می‌­شود عضلات هر دو طرف بدن به صورت متعادل تقویت شوند.
  • کارایی یک دستگاه کراس‌اور را به راحتی می‌توان با تغییر دسته‌ها و ضمائم کابل افزایش داد.

هر آنچه که باید در مورد دستگاه کراس‌اور بدانید؟

فرقی نمی‌­کند که شما بین یک و یا ۱۰۰ دستگاه کراس‌اور بگردید. موضوعی که واضح و بدیهی است، دانستن اطلاعات پایه‌ای و اساسی دستگاه است. عموماً یک دستگاه کراس‌اور باید شامل ویژگی‌های زیر باشد:

  1. قرقره های چرخشی که محدوده حرکتی ۱۸۰ درجه دارند
  2. اندازه وزن سنگ
  3. ابعاد کلی دستگاه کراس‌­اور

با این که این اطلاعات، اطلاعات مهمی هستند ولی ما برای اینکه خرید حرفه­‌ای داشته باشیم نیاز به افشای اطلاعات بیشتری داریم.

یک ضرب‌المثل قدیمی در مورد اهمیت نکات ریز وجود دارد که می‌گوید” شیطان در جزئیات است” و این ضرب‌المثل کاملاً در مورد دستگاه کراس‌اور صحت دارد، چون نکات ریز می‌تواند منجر به یک خرید خوب و انتخاب استثنایی شود.

پیکربندی وزن سنگ

همه شرکت‌ها قطعاً وزن سنگ را به شما خواهند گفت. اما عامل مهم، عامل کاهش مقاومت دسته است. در اکثر دستگاه‌های کراس اور، هندسه کابل، مقاومت دسته را نسبت ۲ به ۱ کاهش می­‌دهد بدین معنی که سنگ ۶۸ کیلوگرمی تنها ۳۴ کیلوگرم مقاومت دسته خواهد داشت. برخی از کراس‌اورهای آموزش فانکشنال نسبت کاهش ۴ به ۱ دارند. شما با خرید یک مدل با سنگ وزن ۱۳۶ کیلوگرم احساس مطلوبی خواهید داشت. تا زمانیکه وزن سنگی که  برای هر طرف استفاده کردید و یا یافتید،  تنها ۳۴ کیلوگرم در هر دسته باشد تمرین گروه عضلانی بزرگ را با ۳۴ کیلوگرم فراموش کنید. دنبال مدلی بگردید که حداقل ۹۰ کیلوگرم سنگ وزن برای هر طرف داشته باشد و اگر بودجه کافی دارید آن را تا ۱۱۳ کیلوگرم برای هر طرف اضافه کنید. بنابراین به دنبال نرخ کاهشی بگردید که بیشتر از نسبت ۲ به ۱ نباشد. چون مقاومت در دسته بسیار مهم است.

قابلیت تنظیم

عملکرد اصلی یک دستگاه کراس‌­اور، توانایی تمرین هر نوع ماهیچه‌­ای از هر زاویه­‌ای است. دستگاه کراس‌اور با داشتن قرقره قابل تنظیم، برنامه‌ها و گزینه‌های آموزشی را افزایش می‌­دهد. همه تنظیمات باید آسان و سریع انجام شوند. یک کابل قابل تنظیم عالی حداقل ۱۰ تنظیمات خواهد داشت و برخی از آنها تا ۲۰ تنظیمات را دارند.

ویژگی‌ها و گزینه‌ها

در یک باشگاه تجاری، دستگاه کراس‌­اور گزینه‌ای است که باعث جذب و نگهداشتن اعضاء باشگاهتان می‌شود. پوششی که باعث حفاظت سنگ وزن می‌شود، جنبه‌­ای است که بسیار توصیه شده است. همچنین داشتن میله برای بارفیکس و دسته جهت تثبیت کاربران هنگام انجام حرکات زیر بغل و ران  یک عنصر جذاب و خوبی است. برخی از کراس‌اورها دارای یک جایگاه چانه در مرکز دستگاه همراه با جایگاه‌های چندگانه دسته می‌باشند. ضمائم کابل برای به روز و مهیج نگهداشتن تمرینات یک ضرورت هستند چون همانطور که می‌دانید اعضاء باشگاه همیشه “بیشتر” را می‌خواهند. یک انتخاب بزرگ از ضمائم دستگاه کراس اور یک لیست بی‌پایان از تمرینات متنوع را مهیا خواهد کرد.

امیدواریم که گفتن این نکات بتواند باعث بهبود مقایسه شما و انتخاب بهترین دستگاه کراس‌­اور شود  . در صورت هر گونه سؤال فنی در مورد تجهیزات باشگاهی و خانگی کارشناسان ما در شرکت وزنه آماده پاسخ گویی به شما عزیزان می‌باشند.  

[posts grid_columns=”3″ limit=”3″ offset=”0″ content_length=”114″ hide_readmore=”yes” title=”بیشتر بخوانید” category=”معرفی”]

محصولات مرتبط

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *