چرا دوچرخه ثابت ایربایک بهتر است؟

چرا دوچرخه ثابت ایربایک بهتر است؟

نسل دیگری از دوچرخه‌های ثابت باشگاهی با نام ایربایک روانه بازار شدند که به دلیل وجود یک پنکه در جلوی دوچرخه به آنها فن بایک هم می‌گویند. شاید شما هم به دلیل جدید بودن این دستگاه نمی‌دانید که کاربرد ایربایک چیست؟ اگر می‌خواهید بیشتر راجع به این وسیله ورزشی بدانید پس حتماً ادامه این مقاله را بخوانید.

دوچرخه‌های ورزشی انواع گوناگونی دارند، دوچرخه مبله، دوچرخه ثابت ایستاده، اسپینینگ همه از تجهیزاتی است که امروزه در سالن‌های ورزشی و باشگاه‌های بدنسازی به چشم می‌خورند. ایربایک هم نوع دیگری از دوچرخه می‌باشد که یک راه عالی برای انجام تمرینات سخت است. امروزه با همگانی شدن ورزش کراس فیت، دوچرخه ایربایک به خاطر ویژگی‌های خاصی که دارد یکی از تجهیزات مورد نیاز این ورزش می‌باشد.

شاید شما هم مثل من بار اول که از این دستگاه استفاده می‌کنید از صدای آن تعجب کنید و نتوانید همزمان به موسیقی مورد علاقتون گوش کنید، تلویزیون ببینید و یا صحبت کنید. پس این موضوع ربطی به این ندارد که هر چقدر دوچرخه گران‌تر باشد صدای کمتری تولیدی می‌کند به دلیل اینکه این دوچرخه خیلی هم ارزان قیمت نمی‌باشد.

صدای دوچرخه ایربایک به دلیل وجود یک پنکه است که هوا از آن عبور می‌کند و باعث ایجاد مقاومت و حتی یک نسیم ملایم می‌شود و هرچه بیشتر و سریع‌تر رکاب بزنید سر و صدای بیشتری تولید می‌کند.

عملکرد دوچرخه ایربایک

در ایربایک یک پنکه وجود دارد که هوا از آن جریان دارد و بر خلاف دوچرخه ثابت شما درجه سختی و مقاومت را قبل از تمرین انتخاب نمی‌کنید و هیچ تنظیماتی برای درجه میزان مقاومت به صورت دستی یا خودکار قبل از شروع تمرین وجود ندارد و با پدال زدن می‌توانید تمرینات را سخت یا آسان کنید. زمانی که شما شروع به پدال زدن می‌کنید‎‌، هرچه سریع‌تر پدال بزنید با توجه به مقاومتی که توسط پره‌های پنکه از طریق عبور هوا ایجاد می‌شود درجه سختی بیشتر شده و انرژی بیشتری لازم است و زمانی که آهسته پدال بزنید به مقاومت کمتری نیاز می‌باشد و در نهایت انرژی کمتری مصرف می‌شود.

عملکرد دوچرخه ایربایک

انواع دوچرخه ایربایک

نکته قابل توجه این است که دوچرخه‌های ایربایک سایزهای مختلفی دارند و مقاومتی که توسط عبور هوا از پره‌های آن ایجاد می‌شود به یک اندازه نمی‌باشد و باهم فرق دارد. همان‌طور که انتظار می‌رود هرچقدر که فن دوچرخه کوچکتر باشد مقاومت کمتری ایجاد می‌کند.

ویژگی دوچرخه ایربایک

۱- فن بایک با ایربایک گزینه‌ای خارق‌العاده برای تمرینات متناوب با شدت بالا است. مقاومت هوای ناشی از پنکه موجب طیف گسترده‌ای از تمرینات با شدت‌های مختلف می‌شود.

۲- فن بایک برخلاف الپتیکال و دوچرخه ثابت دستگیره‌های متحرک دارد. عملکرد هماهنگ هل دادن و کشیدن بازوها و عملکرد هل دادن پاها که با مقاومت هوا در پنکه ایجاد می‌شود قلب شما را به چالش می‌کشد تا خون را به مناطق بالا و پایین بدنتان پمپاژ کند.

۳- دستگیره‌های متحرک ایربایک موجب می‌شود با چرخاندن همزمان بالاتنه و پایین تنه کالری بیشتری نسبت به زمانی که از دوچرخه ثابت استفاده می‌کنید بسوزانید و در کاهش وزن و چربی‌سوزی نسبت به دستگا‌ه‌های هوازی دیگر بسیار مؤثرتر است.

۴- فن بایک دو برابر تأثیر تمرین طولانی و مداوم با دستگاه‌های هوازی و غیره را دارد و متابولیسم بدن، توان و رشد ماهیچه‌‌ها را افزایش دهد.

اگر می‌خواهید کمی باشگاه خود را متفاوت کنید پیشنهاد می‌کنیم دوچرخه ایربایک را تهیه کنید و از رقبای خود پیشی بگیرید. حتی اگر فضای کافی دارید و با صدای آن مشکل ندارید می‌توانید در منزل خود هم از دوچرخه فن بایک استفاده کنید و ظرفیت هوازی خود را افزایش دهید.

[posts grid_columns=”3″ limit=”3″ offset=”0″ content_length=”114″ hide_readmore=”yes” title=”بیشتر بخوانید” category=”معرفی”]

محصولات مرتبط

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *