راهنمای خرید دستگاه روئینگ

راهنمای خرید دستگاه روئینگ

با توجه به فواید دستگاه روئینگ که در مقاله ۱۰ فایده برتر دستگاه روئینگ بیان گردید چنانچه شما به دنبال بهبود سلامت روزانه و همچنین استقامت و پایداری ماهیچه‌ای خود باشید، خرید یک دستگاه روئینگ در درازمدت برای شما به صرفه خواهد بود. هر دستگاهی به نوبه خود دارای ویژگی‌های خاصی است که باید قبل از خرید مورد بررسی قرار گیرد و زمانی که اهمیت این ویژگی‌ها را درک کنید شما قادر به خرید یک دستگاه روئینگ که مطابق نیازهای خاص شما بوده و جهت رسیدن به  اهدافتان بسیار کارآمد باشد، خواهید بود. در این مقاله برخی از عواملی که باید قبل از خرید در نظر بگیرید اشاره شده است.

۱- راحتی

برای اینکه بتوانید برنامه تمرینی خود را روی دستگاه روئینگ به درستی انجام دهید نحوه قرارگرفتن شما بر روی دستگاه باید صحیح باشد و اگر صندلی شما راحت نبوده و با قد و وزن شما متناسب نباشد این امر ممکن نخواهد بود. شما می‌توانید جهت انتخاب راحت‌ترین نوع آن، از نظرات مصرف‌کنندگان بهره برده و یا با رفتن به تعدادی از باشگاه‌ها انواع دستگاه روئینگ را امتحان کنید.

۲- اندازه

اگر قرار است تمرینات قایقرانی خود را در منزل انجام دهید دستگاه روئینگی را انتخاب کنید که  ابعاد آن با طول دستان شما مطابقت داشته باشد. چون این مسئله در خرید دستگاه روئینگ بسیار اهمیت دارد. اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید خرید یک دستگاه روئینگ تاشو جهت صرفه‌جویی در فضا کار عاقلانه‌ای است.

۳- مقاومت

انواع متفاوت دستگاه روئینگ، مقاومت‌های مختلفی را ارائه می دهند:

  • مقاومت هوا/فن: هوا از طریق چرخ پره‌دار در جلو جریان می‌یابد.
  • مقاومت آب: چرخ پره‌دار در جلو درون یک مخزن آب غوطه‌ور است.
  • مقاومت مغناطیسی: ارائه سطح ثابتی از مقاومت که می‌تواند از طریق اهرم تنظیم شود.
  • مقاومت هیدرولیک: تنظیم شدت تمرین از طریق یک سیلندر هیدرولیک

۴-پاروزن، صندلی و مسیر لغزش

این ویژگی دستگاه روئینگ باید پایدار و بادوام باشند به ویژه زمانی که شما عرق می‌کنید طول مسیر لغزش باید با طول پاها مطابقت داشته باشد.

۵- کنترل های مانیتور

اکثر دستگاه‌های روئینگ مانیتورهایی دارند که ضربان قلب و میزان کالری را نشان می‌دهند. شما می‌توانید با توجه به اولویت خود، یک دستگاه روئینگ با مانیتور پیشرفته و یا با مانیتور پایه انتخاب کنید.

۶- برندهای شناخته شده دستگاه روئینگ

برندهای معروف نظیر کانسپت۲(Concept2) و استامینا(Stamina) و واتر روئر(Water Rower) از قدیمی‌ترین برندها در حوزه ارائه دستگاه‌های روئینگ کارآمد و مناسب و دارای ویژگی‌های کلیدی می‌باشند. اما شما می‌توانید روندهای جدید و فعلی فن‌آوری و همچنین مارک‌های و جنس‌های جدید را جستجو کنید. صحبت کردن با یک مربی یا مشاور ورزشی می‌تواند به شما در درک بهتر برندهایی که شما باید برای خرید در نظر بگیرید، کمک کند.

۷- حدود قیمت

همانند هر محصول دیگر بهترین دستگاه‌های روئینگ هزینه بالاتری نسبت به بودجه شما خواهند داشت. با این حال شما می‌توانید دستگاه‌های با کیفیت عالی که دارای هر آنچه که ممکن است برای تمرین منظم  به آن نیاز داشته باشید، با قیمت مناسب بخرید.

[posts grid_columns=”3″ limit=”3″ offset=”0″ content_length=”114″ hide_readmore=”yes” title=”بیشتر بخوانید” category=”معرفی”]

 

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *