۹ دلیلی که کسب‌وکار شما نیاز به باشگاه کارمندان دارد

۹ دلیلی که کسب‌وکار شما نیاز به باشگاه کارمندان دارد

برای ما شرکت وزنه به عنوان تامین کننده تجهیزات باشگاهی و تناسب اندام، گفتن این موضوع که کسب و کار شما باید دارای باشگاه کارمندان باشد، خیلی آسان است و صادقانه بگوییم اکثر افراد انتظار دارند که ما این جمله را بگوییم. اما زمانی که ما سال پیش در دفتر مرکزی خود در تهران، باشگاه کارمندان را برپا کردیم عملاً نتیجه مثبت آن را دیدیم. باشگاه به صورت دائمی مورد استفاده کارمندان قرار گرفت و آنها بیشتر از قبل ورزش می‌کردند. حال سؤال اینجاست که چرا داشتن باشگاه کارمندان می‌تواند برای کسب‌وکار ما خوب باشد.

این مقاله با تعدادی دلیل به شما توضیح می‌دهد که چرا کسب‌وکار شما می‌تواند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده، بهره‌­ورتر شده و محیط کار بهتری را به وسیله اتخاذ رویکرد پیشگیرانه جهت سلامت و تناسب‌اندام کارمندان ایجاد کند.

باشگاه کارمندان: صرفه‌جویی در هزینه

۱– کاهش غیبت

اولین و بدیهی‌ترین مزیتی که می‌توانید از معرفی یک برنامه سلامت و تناسب‌اندام مفید مشاهده کنید، نیروی کار سالم‌تراست. به سادگی افرادی که به صورت منظم ورزش می‌کنند معمولاً سالم‌تر از دیگران هستند. یکی از نتایج سالمتر بودن کارمندان این است که آنها کمتر مستعد ابتلا به بیماری‌های معمول هستند و بنابراین مرخصی کمتری می‌گیرند و بدین ترتیب در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود. یک مطالعه توسط آویوا (Aviva) نشان داد که ۸۳% از شرکت‌هایی که مزایای سلامت و تناسب‌اندام را اضافه کرده بودند، کاهش غیبت ناشی از بیماری را را نتیجه گرفتند.

۲– کاهش استرس

متأسفانه مسائل مربوط به استرس و افسردگی از متداولترین دلایل غیبت از کار است به ویژه در محیط کاری که فشار کاری بالایی دارند. کار کردن از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر و ۵ روز در هفته می‌تواند استرس‌زا باشد. تحقیقات اخیر توسط زنجیره باشگاهی انگلستان دریافت که کاهش و خلاص شدن از استرس یکی از چهار دلیل رایج رفتن به باشگاه در کنار کاهش وزن، ساخت ماهیچه‌ها و افزایش تناسب‌اندام است.

 

باشگاه کارمندان: افزایش بهره‌وری

۳– ورزش باعث افزایش قدرت مغز می‌شود

ورزش باعث آزادسازی هورمون‌ها در بدن می‌شود که این باعث بهبود عملکرد شناختی می‌شود. دانشمندان اثبات کرده‌اند که ورزشکارانی که به صورت منظم ورزش می‌کنند، مواد شیمیایی بیشتری که مغز برای انجام عملکردهایی نظیر وظایف-چندگانه، حافظه و حل مسئله نیاز دارد، تولید می‌کنند. همان مطالعه آویوا شواهدی را نشان می‌دهد که شرکت‌هایی که بر روی سلامت و تناسب‌اندام کارمندان سرمایه‌گذاری می‌کنند ۸۹% آنها افزایش بهره‌وری را نیز مشاهده کردند. تحقیقات سوئدی نشان می‌دهد گروهی که حدود ۲.۵ ساعت از زمان کاری را به فعالیت بدنی اختصاص می‌دهند گاهی اوقات همان میزان بهره‌وری را که گروه غیر فعال ۲.۵ ساعت بیشتر کار می‌کنند، نتیجه می‌دهد.

۴– زمان خواب عمیق را افزایش می‌دهد

قطعه دیگری از پازل که کلید هدایت یک زندگی سالم، شاد و سازنده است، خواب است. این به خوبی اثبات شده است که خواب بسیار عمیقی که در طول شب می‌توانید داشته باشید استرس، بیماری و ناخوشی را از بین می‌برد. اما اکثر افراد نمی‌دانند که یک رابطه حیاتی بین ورزش و خواب عمیق وجود دارد. مطالعات نشان می‌دهد که ورزشکاران حرفه‌ای الگوی خواب پایدارتری را نشان می‌دهند و بیماران بیخواب نشانه‌های بهبود را پس از معرفی تمرینات با شدت متوسط نشان دادند.

۵– کارکنان با انگیزه‌تر شادتر و پر انرژی‌تر

کاهش استرس و افسردگیباز هم علم ورزش این تئوری را تقویت می‌کند که کسانی که منظم ورزش می‌کنند انرژی بیشتری در محل کار دارند. آنها عموماً بسیار آگاه هستند و احتمال کمی وجود دارد که اول صبح یا آخر ساعات کاری به علت خستگی، بهره‌وری کمتری داشته باشند. داشتن انرژی بیشتر در محل کار، همراه با خواب بیشتر و بهبود عملکرد مغز، می‌تواند یک چرخه مثبت را شروع کند که به موجب آن کارکنان برای افزایش عملکرد انگیزه می‌گیرند. همچنین برخی از مطالعات نشان می‌دهند که رابطه علی بین شادی و بهره‌وری وجود دارد و نمونه مورد آزمایش که شادتر و پرانرژی‌تر بودند حدوداً ۱۲ درصد بهره‌وری بیشتری نسبت به گروه کنترل داشتند.

 

باشگاه کارکنان: بهبود محیط کار

محیط کار عمومی یک عامل اصلی هم در موفقیت شرکت و هم در رضایت کارکنان است. دلایل مختلفی وجود دارد که ایجاد یک باشگاه کارمندان تاثیر مثبتی روی محیط کاری میگذارد.

۶-حفظ و استخدام

واضح است که یک ورزشگاه در محل کار بخش مهمی از برنامه مزایای کارکنان برای اکثر کارفرمایان است و برای کارمندان نیز به عنوان یکی از بزرگترین مزایای شغلی محسوب می‌شود. با این حال باشگاه کارمندان به عنوان یک ابزار حفظ کارمندان است و در ذهن کارمندان نهادینه می‌شود که اگر آنها تصمیم به ترک شغل بگیرند این مزایا را از دست خواهند داد. هنگامی که کارمندان از مرکز تناسب محل کار استفاده می‌کنند. احساس بهتری نسبت به خودشان از نظر روحی، جسمی و عملکرد کاری دارند و بنابراین کاملاً غیر معمول است که آنها تصمیم به ترک شغل بگیرند مگر اینکه مسائل دیگری در میان باشد.

به صورت مشابه این امر می‌تواند در مسیر استخدام نیز درست باشد زمانی که شما می‌خواهید نیروی جدیدی را به سازمان جذب کنید وجود باشگاه کارمندان یا مرکز تناسب‌اندام باعث آسان کردن تصمیم‌گیری برای کارمند آینده‌نگری که بین دو شغل گیر کرده است خواهد بود. قبول کردن یک شغل با پول کمتر ولی با محیط کاری سالم، مثبت و دوستانه غیر عادی نیست.

۷– رضایت شغلی

حفظ و ابقاء کارمندان به صورت نزدیکی با این حقیقت مرتبط است که کارمندان سالم و تندرست، کسانی هستند که خوب کار می‌کنند و استرس پایینی دارند و بنابراین ، انتظار منصفانه‌ای است که سطح رضایت شغلی بالایی داشته باشند. بدیهی است که رضایت شغلی از سایر متغیرها نیز تاثیر می‌پذیرد. اما این عادلانه است که فرض کنیم افرادی که سالم و بدون استرس هستند بهره‌ور، پر انرژی و موفق‌تر هستند و از کارهایی که در شغل فعلی خود انجام می‌دهند خوشحال هستند.

۸- شکل گیری تیم

بسیاری از کارشناسان تناسب اندام معتقدند که افراد زمانی که به عنوان عضوی از یک تیم و یا با یک هم ورزشی، تمرین می‌کنند احتمال کمی وجود دارد که تمرینات خود را ترک کنند. این افراد انگیزه بیشتری داشته و احتمال زیادی وجود دارد که به اهداف تمرینی خود برسند. یک باشگاه می‌تواند محیطی بسیار اجتماعی باشد، مخصوصاً زمانی که جلسات تمرین به صورت گروهی برگزار می‌شود و یا در قسمت تجهیزات وزنه آزاد باشگاه، که تمرین به صورت دو نفری می‌تواند بسیار مفیدتر باشد. در چنین محیط اجتماعی احتمال بسیار زیادی وجود دارد که به علت مشارکت در تمرین‌های گروهی چه در تیم‌های موجود و چه با کارمندان دپارتمان‌های دیگر شرکت، ارتباطات درونی بین کارمندان بهبود یابد.

۹- وجهه شرکت

ارائه مزایای سلامت و تناسب‌اندام کارمندان توسط شرکت، به ویژه سرمایه‌گذاری در مرکز تناسب‌اندام یا باشگاه می‌تواند یک بیانیه واقعی و حسابی در مورد شرکتتان باشد و این مزایا، از ارزشمندترین دارایی‌های شما خواهد بود همچنین به عنوان یک حرکت محبوب و عامه‌پسند در میان کارمندان خواهد بود. همچنین اگر این سرمایه گذاری موفقیت آمیز باشد می‌تواند توسط صنعت و مطبوعات محلی به خوبی برای شرکت بازتاب ایجاد کند.

با توجه به دلایل بالا آیا برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری بر روی باشگاه در شرکتتان یک گزینه واقع بینانه به نظر نمی‌رسد؟

چنانچه سؤالی در زمینه تجهیز باشگاه داشته باشید کارشناسان ما در شرکت وزنه آماده پاسخگویی به شما مدیران کسب و کار هستند.

[posts grid_columns=”3″ limit=”3″ offset=”0″ content_length=”114″ hide_readmore=”yes” title=”بیشتر بخوانید” category=”باشگاه بدنسازی”]

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *