باشگاه خانگی

8 مزیت داشتن باشگاه خانگی

همانطور که می‌دانید میزان فعالیت بدنی در سلامت شما نقش بسیار مهمی دارد و به همین خاطر سعی می‌کنید که اکثر روزها به باشگاه بروید ولی شاید بعضی از روزها تصمیم بگیرید به باشگاه نروید و در خانه استراحت کنید و این یک روز تبدیل به چند روز شود و یکباره به خودتون بیایین و ببینید که یک ماه گذشته و تا حالا به باشگاه نرفتید. البته دلایل متعددی می‌تواند باعث توقف روال تمرین شما شود از جمله تعطیلات، آب و هوای ناملایم، مشغولیت‌های کاری، تعهدات خانوادگی و غیره که این وقفه‌ها باعث می‌شود تا تأثیرات مفید آموزش و آمادگی جسمانی خود را از دست بدهید.

اما دیگر نیازی نیست رنج بکشید، چون شما یک راه حل دارید و اون اسمش باشگاه خانگی است. مطمئنم که اسم آن را شنیده‌اید یا شاید هم به آن فکر کرده‌اید.

خوب اجازه بدهید مزایای داشتن باشگاه خانگی را به 8 جزء تقسیم کنیم تا روشن شود که چرا شما به باشگاه خانگی نیاز دارید.

1- زمان

همه ما افراد پر مشغله‌ای هستیم و باید وقتمان را براساس زندگیمان برنامه‌ریزی کنیم. زندگی را تصور کنید که شما در آن مجبور نیستید کارهایی نظیر: آماده کردن ساک برای باشگاه، رانندگی برای رفتن به باشگاه، منتظر ماندن در صف برای استفاده از تجهیزات، دنبال کمد خالی گشتن… انجام دهید.

با یک باشگاه خانگی شما می توانید هر آنچه را که باعث از هدر رفتن زمان می‌شود را از میان بردارید و اجازه دهید که تمرکزتان تنها بر روی آنچه که مهم است یعنی آموزش و تمرین گذاشته شود.

باشگاه خانگی

2- انعطاف پذیری

بیایید چند لحظه صادق باشیم به خاطر غیبت‌هایی که داشتید برخی از تمرینات را از دست داده‌اید شاید اتفاق غیر منتظره‌ای رخ داده است. چون گاهی اوقات اجتناب‌ناپذیر بوده و برای همه ما پیش آمده است. اما زندگی متوقف نمی‌شود و اتفاقات غیرمنتظره همواره رخ می‌دهد اما آیا نمی‌توانستیم بیشتر و بهتر از این برنامه‌ریزی و تلاش کنیم.

 با یک باشگاه خانگی شما می‌توانید روز خود را به طور قابل توجهی بهینه‌تر تنظیم کنید. شما می‌توانید هر زمان که وقتتان  به شما اجازه می‌دهد تمرین کنید باشگاه شما هفت روز هفته 24 ساعته باز است. داشتن یک باشگاه خانگی بهانه‌ها را ازبین می‌برد و امکانات را جهت آمادگی جسمانی شما با انعطاف‌پذیری بسیار زیاد مهیا می‌کند.

3- باشگاه شما، قوانین شما

باشگاه‌های تجاری دارای قوانین بسیار زیادی هستند که برخی از این قوانین منطقی هستند اما برخی مضحک. اگر شما عضو یک باشگاه هستید این قوانین ممکن است سبک آموزش شما را محدود کند و به صورت مستقیم بر روی عملکرد شما تاثیر بگذارد به عبارت دیگر شما احساس می‌کنید که موقع تمرین کردن کنترل می‌شوید.

با یک باشگاه خانگی شما روی همه چیز کنترل دارید. شما می‌توانید هر لباسی که دلتان می‌خواهد بپوشید. هر موزیکی که دلتان می‌خواهد گوش کنید. با صدای بلند یا هر طور که دلتان می‌خواهد. شما می‎توانید آواز بخوانید. وزنه خود را رها کنید و آن را بالا ببرید. شما می‌توانید هر کاری که دلتان بخواهد انجام دهید. شما رئیس هستید عالیه درسته؟

باشگاه خانگی

4– انتخاب تجهیزات

شما را نمی‌دانم اما من وقتی عضو یک باشگاه تجاری بودم بیشترین خواسته‌ام این بود که که تجهیزات با سبک آموزشی من متناسب باشد مثلا آن تجهیزاتی که من نیاز داشتم نبود و یا تجهیزات اضافه‌ای که من نمی‌خواستم وجود داشت.

موضوعی که در مورد باشگاه‌های تجاری وجود دارد این است که طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که با خواسته عموم افراد مطابقت داشته باشد.

مطمئناً قطعاتی وجود دارند که برای سبک آموزش شما متناسب هستند. اجازه دهید که واقع‌نگر باشیم اگر شما به تجهیزات مورد نیاز آموزشیتان دسترسی داشته باشید عملکرد شما افزایش پیدا می‌کند. یک باشگاه خانگی به شما این امکان را می‌دهد که تجهیزاتتان را به گونه‌ای انتخاب کنید که دقیقاً مطابق با نیازهای شما باشد. سفارشی کردن تجهیزات حول سبک آموزشی خود، بسیار بهتر از تطابق دادن آموزش با تجهیزات است.

باشگاه خانگی

5- پول

همه می‌گویند پول خوشبختی نمی‌آورد. اما من موافق نیستم. چون می‌توان با آن تجهیزات باشگاه خانگی را خرید.

اولین و مهمترین موضوع در باشگاه خانگی این است که شما می‌خواهید در هزینه‌های خود از طریق قطع کردن شهریه باشگاهی که می‌خواهید پرداخت کنید، صرفه‌جویی کنید.

از این پول اضافی چگونه استفاده می‌کنید،  بدیهی است که یک راه آن اضافه‌کردن این پول به باشگاه خانگی در طول زمان است. اکثر صاحبان باشگاه خانگی تجهیزات خود را به مرور زمان و با توجه به بودجه خود خریداری می‌کنند البته که ساخت باشگاه مورد علاقه‌تون در یک روز می‌تواند بسیار عالی باشد ولی اگر پول کافی پس‌انداز نکرده‌اید این را به شما توصیه نمی‌کنم. با اینکه باشگاه خانگی بسیار عالی است ولی بدهکاری خوب نیست. عاقلانه و با توجه به بودجه خود خرج کنید و قطعات را به  مجموعه تجهیزات خود را اضافه کنید. زمانی که شما باشگاه خانگی را به جهت ایجاد کسب‌وکار باز می‌کنید از حق عضویتی که دریافت کنید می‌توانید برای مقاصد عالی استفاده کنید از جمله برای اضافه کردن تجهیزات، سفرهای خانوادگی و پس انداز بازنشستگی.

باشگاه خانگی

6- تمرکز و استعداد ذهنی

در باشگاه‌های تجاری به علت هرج و مرج و شلوغی باشگاه تمرکز خود را از دست می‌دهید. اما یک باشگاه  خانگی اکثریت این انحرافات را از بین می‌برد زیرا فقط شما هستید و آهن و این باعث می‌شود که فقط بر روی آموزش و تمرین خود تمرکز کنید.

7- پاکیزگی

 من خودم را تافته جدا بافته در نظر نمی‌گیرم ولی باید این واقعیت را قبول کنیم که باشگاه‌ها پر از میکروب هستند. بیشتر باشگاه‌های تجاری دارای هزاران عضو هستن که هر کدام از آنها علامت خود را بر روی چیزهایی که استفاده می‌کنند بر جای می‌گذارند. فکر می‌کنید که چه تعداد از این افراد از هر کدام از این دمبل‌ها استفاده کرده‌اند یا چه تعداد کمرهای عرق کرده بر روی تشک‌های یوگا استراحت کرده‌اند. یک خبر خوب این است که برخی از باشگاه‌ها دستمال‌های ضدعفونی کننده ارائه می‌دهند و خبر بد این است که اکثر افراد از آنها استفاده نمی‌کنند.

 یکی از بزرگترین مزایای داشتن باشگاه خانگی این است که میکروب‌ها برای شما محدود می‌شود. زیرا در اینجا تعداد کمی افراد وجود دارد که از این تجهیزات استفاده می‌کنند از جمله  اعضای خانواده و دوستان شما.

8- سرگرم کننده بودن آن

ایجاد یک باشگاه خانگی، از تصمیم اولیه برای ساخت آن گرفته تا تکامل تدریجی تجهیزات و چیدمان آن واقعا سرگرم کننده است. لذت بردن از چیزی که ایجاد کرده‌اید احساسی است که هرگز تکرار نمی‌شود.

خوب، حالا من یک سوال ساده دارم آیا یک باشگاه خانگی می‌تواند بهترین گزینه برای آموزش و کل زندگی روزمره شما باشد؟

 اگر این چنین است به شما توصیه می‌کنم که قدم اول را جهت ساخت باشگاه خانگی منحصر به فردتون بردارید و داخل سایت شرکت وزنه، تجهیزات باشگاهی خانگی را بررسی کنید تا برای ساخت باشگاه خانگی رؤیایی خودتون ایده بگیرید چنانچه سؤالی در این زمینه داشته باشید کارشناسان ما در شرکت وزنه آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

بیشتر بخوانید

اهمیت باشگاه بدنسازی خانگی

وجود یک باشگاه خانگی با کیفیت می تواند سطح نشاط و شادی تان را افزایش دهد. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *